Firma

be dynamic & fair play only

Historia

dynamic® powstał zimą 1990 roku w Sosnowcu jako firma zajmująca się oprogramowaniem, komputerami i elektroniką, która w piwnicy pod kościołem otworzyła pierwszy w regionie sklep tej branży. Tak rozpoczęła się opowieść o firmie, której nazwa znaczy to samo w każdym języku i jest oznaczona niezmiennym logo. Od tego czasu powstało wiele podmiotów pod szyldem dynamic, tworzonych za zgodą właścicieli tego znaku. Specjalizowały się one w handlu, konsultingu i reklamie, pracując dla firm z czołówki polskiej gospodarki. Budowana w ten sposób marka od początku kojarzyła się zatem z innowacyjnością kreatywnością, tworząc swój własny “kod genetyczny” grupy firm pod wspólnym szyldem. Jej liderem jest obecnie dynamic technology, będący pionierem nano-technologii i producentem profesjonalnej chemii użytkowej. Produkty, jakie wytwarzane są obecnie w nowoczesnej fabryce często wyznaczają nowe standardy jakości i wzornictwa na rynku.

Potencjał dynamic

Znaki towarowe

kilkanaście znaków towarowych, chronionych w UPRP

Domeny

Kilkadziesiąt „wysokich” domen internetowych w zakresie wszystkich znaków towarowych.

Produkty

Produkty obecne na rynku (m.in. nanomax, Mcintosh, dynamax i Jaggers)

Patenty,licencje i wynalazki

Patenty, licencje i wynalazki w zakresie: modyfikacji nano-cząstek, gruntów budowlanych z nano-komponentami, elastycznych mat grzewczych opartych o nano-rurki węglowe

Chmura

dynaCLOUD (chmura danych) oparta o partnerstwo z Microsoft w zakresie SharePoint Serwer, służącego do zarządzania firmą poprzez internet.

Fabryka

Obiekt przemysłowy, zapewniający rozwój na wiele lat, mieszczący dwie niezależne linie produkcyjne.

Laboratorium

Laboratorium chemiczne (m.in. dla potrzeb własnej nano-syntezy).

Finanse

Kapitał własny 6 mln zł oraz zrealizowany projekt UE z dotacją PARP o wartości 10 mln zł dające sumę 16 mln PLN

Perspektywy

Projekt przekształcenia firmy w S.A. oraz wprowadzenia jej na giełdę papierów wartościowych.

Kadry

Kadry ze specjalistami z zakresu zarządzania i sprzedaży oraz technologii.

Rozwój

Każdego miesiąca produkujemy coraz większą ilość produktów. Sukcesywnie powiększamy zasięg sieci sklepów w których można je kupować. Opracowujemy nowe wyjątkowe receptury dla najlepszej jakości produktów, które zaraz po tym stawiane są na półkach sklepowych.

Innowacje

Idea współtworzenia sektora innowacyjnych firm w Polsce, opartych o ideę „wyżyny technologii, nie zaś doliny” jak małpuje większość.

Precyzyjnie określona misja

Zaopatrujemy ludzi w profesjonalne choć „udomowione” produkty chemiczne, które dzięki zaawansowanej technologii stają się pomocnymi w życiu nanomaszynami.

To one skuteczniej czyszczą zabrudzenia, zabezpieczają przed bakteriami i umożliwiają zdrowsze życie wszędzie tam, gdzie zostaną użyte.

Zawsze kierujemy się tym, aby dawać najlepszą jakość i design do ograniczonej opakowaniem przestrzeni, budując długoterminową wartość (kult) produktów, które kiedyś będą znane jako najlepsze na Świecie.

Tożsamość

tożsamość, ugruntowana zasadą Fair Play Only oraz nazwą dynamic® rozpoznawalną w każdym języku

„To słowo daje nam siłę i odwagę, zobowiązując do działania bez użycia opasłych analiz.

Wybraliśmy więc drogę kreowania przyszłości, zostawiając analitykę tym, którzy obudzą się z tyłu.”

Witamy Cię w miejscu, gdzie pozdrawiamy się, mówiąc „think dynamic & be dynamic”