Technologia

nanotechnology inside by dynamic

Technologia

Fabryka dynamic w Chrzanowie została wyposażona w dwie najnowocześniejsze linie technologiczne, jakie obecnie są dostępne w Europie.

Wydajność każdej z nich to rozlew 3000 litrów chemii na godzinę, której podstawą (w każdym produkcie) jest podwójnie demineralizowana i osmotyczna woda.

U nas jakość zaczyna się właśnie od wody, która jest podstawowym surowcem i podobnie jak w winie i piwie – ma wielkie znaczenie w chemii.

Wprowadzane na rynek towary oparte są o własne opatentowane nanotechnologie (przede wszystkim w zakresie nano-syntezy srebra, miedzi i złota).

Każdy nasz produkt cechuje perfekcyjny chemicznie skład i świetny design, które wyróżniają nas od konkurencji.

Nanotechnologia

Od 2008 roku dynamic inwestuje w nanotechnologie, które na co dzień odmieniają Świat i wzbogacają go jakością produktów w niemal każdej branży. Przewaga dzięki zastosowaniom nano-komponentów w niektórych produktach jest tak duża, że niemożliwym już jest powrót do ich poprzednich wersji. Obecnie laboratoria na całym Świecie pracują nad coraz nowszymi rozwiązaniami, jakie stopniowo wkraczają na rynek. Oczywistym jest, że nie może nas tam zabraknąć … Poniżej przedstawiamy krótki opis zjawiska, jakie ostatnio zdominowało naukę i technikę.

Opracowywanie technologii chemicznych

Nanotechnologia łączy fizykę, chemię i inżynierię oraz zajmuje się strukturami wielkości atomu, stanowiącymi wielką rewolucję w przemyśle, ponieważ wybrane surowce po ich zmniejszeniu do skali nano – uzyskują potężne wzmocnienie działania (zupełnie inaczej, niż w normalnej skali). Nanotechnologia znalazła się obecnie na „szczycie nauki” ze względu na ekologię, oszczędność i ekonomię, gdyż w wypadku nano-skali uzyskuje się wspaniałe efekty działania przy tysiące razy mniejszym zaangażowaniu surowców wyjściowych (np. złota, czy srebra). Generuje to korzyści nie tylko dla producentów, ale także wszystkich nas i planety, na której surowców nie przybywa…

Nanokomponenty to dodatki do materiałów i surowców uzyskane poprzez zmiany molekularne, które różnym produktom potrafią nadać nowe właściwości, znacznie podnosząc skuteczność ich działania. Można to porównać do zjawiska turbo, lub działania ultranowoczesnych „nanomaszyn”, wzbogacających codziennie życie.

zaplecze naukowo badawcze

dynamic jest członkiem kilku stowarzyszeń oraz współpracuje z uczelniami i instytucjami naukowo-badawczymi w kraju i za granicą, pielęgnując te relacje od pionierskich czasów, związanych jeszcze z działalnością firmy dynamax (współzałożyciela spółki dynamic). Zaowocowało to wieloma dokonaniami na polu naukowym i marketingowym, z których najważniejszym było uzyskanie międzynarodowej nagrody na Targach Innowacji NoAE w Dusseldorfie w 2012 roku za „elektryczne, elastyczne maty grzewcze oparte o nanorurki węglowe”. Pośród instytucji i naukowców, którzy od lat wspierają Spółkę na polu technologicznym należy wymienić:

Udomowiliśmy profesjonalną chemię przy użyciu nanotechnologii